Vetranie s rekuperáciou


Vetranie s rekuperáciou tepla sa stáva nie len trendom moderného bývania, ale v oblasti šetrenia nákladov neodmysliteľnou technológiou modernej výstavby. Rekuperačné jednotky umožňujú kontinuálne vetranie priestorov, pričom privádzajú čerstvý vzduch cez filtráciu, takže sú vhodné aj pre ľudí citlivých na kvalitu vzduchu a odvádzajú znehodnotený vzduch z priestoru. Riešia zároveň problematiku vlhkosti v priestore za každých klimatických podmienok počas celého roka.

Spolupracujeme s viacerými renomovanými výrobcami rekuperačných jednotiek, takže Vám vieme dodať a namontovať rekuperáciu presne podľa požiadaviek vášho projektu a v rámci vašich finančných požiadaviek.Stačí nás kontaktovať a my poskytneme

Bezplatná obhliadka a konzultácia
Projekt a cenová ponuka
Konzultácia a vysvetlenie technických detailov
Objednávka, dodanie a inštalácia
Odladenie a nastavenie systému
Záručný a pozáručný servis

Naši dodávatelia rekuperácií:


Princíp rekuperácie:

 Rekuperácia vzduchu je spätné získavanie energie (tepla) z odpadového vzduchu. Princíp fungovania je nasledovný: Z obytného priestoru sa odsáva pomocou ventilátora v rekuperačnom zariadení odpadový vzduch, ktorý je vydýchaný a znečistený (vysoká hodnota CO2, vlhkosť, zápach). Tento odpadový vzduch je ohriaty na nami zvolenú izbovú teplotu iným zdrojom tepla. Do obytného priestoru zároveň privádzame čerstvý vzduch (pomocou druhého ventilátora) z vonkajšieho prostredia. Tento vzduch má v zime nízku teplotu. Vnútorný odpadový a vonkajší čerstvý vzduch prúdia za pomoci ventilátorov cez rekuperačný výmenník tepla (rekuperátor), v ktorom ohriaty odpadový vzduch odovzdá energiu (teplo) čerstvému prívodnému vzduchu . Toto sa nazýva rekuperácia tepla pri vetraní. Privádzaný aj odpadový vzduch sa popri rekuperácii zároveň filtruje, aby sme neznečisťovali vnútorné obytné prostredie prachom z vonkajšieho prostredia, a zároveň sa nezanášali nečistotami časti vetracieho potrubia a rekuperačnej jednotky.

 Rekuperáciou dokážeme ušetriť v zimných mesiacoch 40 až 50% energií na vykurovanie. Samozrejmosťou je ,že vonkajší vzduch je prefiltrovaný filtrami, ktoré sú súčasťou rekuperačného zariadenia.


VÝHODY REKUPERÁCIE:

  • Regulácia vlhkosti
  •  Efektívna filtrácia, ktorá zachytí množstvo prachu a iných nečistôt
  • Vhodná pre alergikov – v prípade klasického vetrania sú do interiéru vpúšťané nečistoty, presne preto je rekuperácia vhodnou alternatívou pre ľudí, ktorých sužuje alergia
  • Zníži energetické straty a aj náklady, ktoré sú spojené s vykurovaním
  • Znižuje výskyt plesní, mikroorganizmov a roztočov v domácnostiach
  • Zabezpečí vysokú kvalitu ovzdušia v interiéroch – čerstvý vzduch bude filtrovaný a zabráni vnikaniu baktérií


Máte záujem? Kontaktujte nás

Galéria

Copyright © 2018 - 2020 CSS Home s.r.o. Všetky práva vyhradené podľa autorského zákona č. 185/2015 Z.z.

Zásady ochrany osobných údajov  a obchodné podmienky