Podlahové vykurovanie


Elektrické vykurovacie rohože

Podlahové elektrické rohože sú vlastne vykurovacie okruhy (vodiče) zafixované do nosnej tkaniny. Výhodou je jednoduchá pokládka a zaistenie rovnomerného rozloženia výkonu. Umiestňované bývajú pod betón (akumulačný systém) alebo priamo pod dlažbu.

  • inštaluje sa pod dlažbu,
  • v závislosti od typu rohože je možné umiestnenie aj do poteru, alebo do tenkej vrstvy flexibilného lepidla / nivelizačného tmelu,
  • vhodná do miestnosti so zvýšenou vlhkosťou ako kúpeľňa, WC, komora, práčovňa a pod.
  • pre reguláciu rohože je potrebné napojenie na izbový termostat,
  • použitie tvrdených izolačných dosiek zaručí rýchlejší nábeh teploty podlahy .

Elektrické vykurovacie fólie

Elektrické vykurovacie fólie sú v podstate dve polyesterové fólie, teplom laminované k sebe. Sú určené na suchú pokládku, čiže pod laminátové a drevené podlahy. Vyrábajú sa v určitých pevných šírkach, skracovať ich je možné len po dĺžke cez tzv. strižné miesta.

Výhodou elektrických vykurovacích fólií je predovšetkým minimálna stavebná výška, pokrytie veľkých plôch, možnosť meniť dĺžku, jednoduchá inštalácia a nenáročná údržba. Sú vhodné ako hlavný aj doplnkový spôsob vykurovania.

Nevýhodou je, že vykurovacie fólie sú určené na suchý proces inštalácie a neodporúča sa inštalovať ich do vlhkých miestností. Na vykurovanú plochu nie je vhodné umiestňovať nábytok a predmety, ktoré nemajú nožičky alebo podstavce.

Copyright © 2018 - 2020 CSS Home s.r.o. Všetky práva vyhradené podľa autorského zákona č. 185/2015 Z.z.

Zásady ochrany osobných údajov  a obchodné podmienky